JAK TWORZYĆ MAGICZNE PORTRETY

Standardowe sesje zdjęciowe mogą być świetną zabawą, ale czasami pomocne jest wyrwanie się z normy, aby zainspirować się twórczo – dlaczego więc nie przenieść tego na wyższy poziom i wykorzystać magię, która może się zdarzyć podczas sesji fotograficznej fantasy!

Domyślam się, że znasz już podstawy robienia zdjęć portretowych. Jeśli nie to odsyłam do artykułu jak robić ładne portrety na stronie interkursy. Następnie wróć do mnie gdzie znajdziesz porady dotyczące robienia zdjęć w stylu fantazy. Portrety fantasy to zabawna i stosunkowo wyjątkowa nisza fotograficzna. Osobiście bardzo lubię konfigurować, kręcić i edytować sesje zdjęciowe fantasy, podobnie jak moi klienci! Ale nauczyłem się, że do maksymalizacji sukcesu zdecydowanie potrzebne jest staranne planowanie!

PLANOWANIE SESJI ZDJĘCIOWEJ FANTASY

Jedna z moich ulubionych sesji zdjęciowych fantasy kręci się wokół tematu wróżek dziecięcych – co jest bardziej magiczne niż mała wróżka w lesie?

STWÓRZ SWOJĄ WIZJĘ

Najważniejszą częścią tworzenia magicznych obrazów jest wizja tego, jak będą wyglądać gotowe zdjęcia. Następnie możesz użyć swojej lokalizacji, kostiumów, pozowania i przetwarzania, aby ożywić tę wizję.

Aby stworzyć swoją wizję, musisz wyobrazić sobie właściwą lokalizację , skoordynować odpowiednie stroje i akcesoria, a także skierować odpowiednie pozowanie, aby zapewnić, że wszelkie zaplanowane efekty Photoshopa będą działać i dobrze wyglądać w postprodukcji.

Lubię szybko szkicować swoje pomysły, nawet jeśli jest to jedyna patykowata osoba w lesie. Wyobrażając sobie swoją lokalizację, pomyśl o miejscach, które znasz, a które mają kapryśny lub magiczny charakter. Staw lub las to świetne miejsce do rozpoczęcia. A może pewnego dnia zauważyłeś ciekawy dziennik swojego spaceru po lesie. Ogrody kwiatowe mogą być również idealnym miejscem do lotu dla małych wróżek.

Kiedy wyobrażasz sobie ostateczny obraz, pomyśl o pozach, które pozwolą Ci dodać efekty Photoshopa, których chcesz użyć (jak skrzydła wróżki i światełka wróżki w moim przypadku) lub kompozycję, którą chcesz zrobić dla swojego obrazu. Czy byłoby uroczo, gdyby stała z boku, czy też byłoby lepiej, gdyby była skierowana prosto w obiektyw? A co by było, gdyby przykucnęła, zrywając kwiat lub oglądając jakiś mech na skale?

Skrzydła wróżki i światełka wróżki można dodać do prawie każdego obrazu, ale trochę planowania wstępnego zapewni, że te magiczne efekty poprawią ostateczny obraz w najlepszy możliwy sposób!

WSTĘPNE PLANOWANIE SESJI ZDJĘCIOWEJ FANTASY

Po stworzeniu wizji sesji, czas na podjęcie działań i zakończenie wstępnego planowania. Będziesz musiał sfinalizować swoją lokalizację i potwierdzić garderobę.

Gdy już zdecydujesz się na lokalizację, zawsze warto udać się tam z wyprzedzeniem (najlepiej o tej samej porze dnia, na którą zaplanowana jest sesja). To daje wyobrażenie o tym, jak będzie wyglądało oświetlenie o tej porze dnia. Da ci również pomysły, gdzie możesz chcieć umieścić swój temat. Czasami zabieram ze sobą asystenta, który robi zdjęcia testowe, jednak lalka może nawet służyć jako obiekt testowy do tego celu.

Następnie będziesz chciał potwierdzić garderobę. Będziesz musiał potwierdzić, czy klient przynosi własną garderobę dla Twojej małej wróżki, czy też musisz odłożyć odpowiednią sukienkę wróżki z rekwizytu.

Jeśli zdecydujesz się zamówić lub wypożyczyć sukienkę na sesję portretową, musisz poświęcić wystarczająco dużo czasu PRZED sesją, aby przedmioty dotarły na czas, aby obiekt mógł przymierzyć i upewnić się, że są odpowiednio dopasowane.

Opublikowany przez Mateusz Białek

Myśliciel, wieczny student.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *